Systemy grzewcze

Ogrzewanie elektryczne bardzo często kojarzy się z najmniej ekonomiczną formą ogrzewania domu. Obawy te są uzasadnione przy pobieraniu prądu z sieci. Natomiast w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną rachunki za ogrzewanie mogą nawet spaść do zera. Darmowe ogrzewanie nie tylko świetnie brzmi. To realna i nie jedyna zaleta tych systemów grzewczych.

Bezpieczeństwo i bezawaryjność

Ogrzewanie elektryczne jest niemal w 100%  wydajne i sprawne. W porównaniu z konwencjonalnymi sposobami ogrzewania (np. piece gazowe, węglowe), eliminuje ryzyko wybuchu, zaczadzenia i nie wymagana corocznego serwisowania przez specjalistów.

Oszczędność miejsca i kosztów budowy

Z uwagi na ich nieemisyjny charakter, elektryczne systemy grzewcza nie wymagają budowy kominów czy kotłowni. Nowoczesna pompa ciepła wyglądem przypomina lodówkę. Można więc ustawić ją  w dowolnym miejscu. Maty grzewcze ukryte są pod posadzką lub sufitem, co eliminuje konieczność instalacji tradycyjnych grzejników, zajmujących miejsce i psujących wystrój pomieszczeń.

Bezobsługowość i łatwa regulacja

Odpowiednio zaprogramowane pozwalają zapomnieć o ich istnieniu. Łatwo i precyzyjnie wyregulujesz temperaturę w wybranym pomieszczeniu, uruchomisz ogrzewanie przebywając poza domem, by po powrocie od razu cieszysz cię ciepłem. A to wszystko za pomocą smartfona.

Ekologia

Przy procesie ogrzewania nie powstają żadne szkodliwe dla środowiska produkty. Fotowoltaiczne zasilanie systemów grzewczych sprawia, że rozwiązanie to jest ekologiczne. Używanie odnawialnych źródeł energii (OZE) to także nasz wyraz odpowiedzialności za przyszłe pokolenia.

Oferujemy cztery rozwiązania systemów grzewczych. Zobacz, który jest najlepszy dla Ciebie

Pompy ciepła

Folie grzewcze na podczerwień

Maty grzewcze

Kable grzewcze

Dowiedz się więcej

Pompy Ciepła Aquarea
Pompy Ciepła to urządzenia pozwalające pobrać energię ze środowiska naturalnego (wody, powietrza lub gruntu), a następnie przekształcić ją w ciepło. Dzięki temu możesz ogrzać wodę lub pomieszczenia w domu. Budowa niektórych pomp pozwala także na odwrócenie działania urządzenia i chłodzenie pomieszczeń w okresie letnim. Pompy ciepła są praktycznie bezobsługowe. Odpowiednie sterowniki pozwalaj na obsługę za pomocą smartfonu. Jest to przydatne rozwiązanie, gdy dla przykładu przebywasz poza domem i chcesz uruchomić ogrzewanie przed powrotem. Takie rozwiązanie pozwala na wyeliminowanie z projektu domu kominów, kotłowni czy miejsc składowania opału. Pompa ciepła wyglądem przypomina lodówkę, więc można ją postawić w dowolnym miejscu, bez potrzeby organizowania dla niej dodatkowych pomieszczeń.
Folie na podczerwień Greenleaf

Ogrzewanie domu podczerwienią może na pierwszy rzut oka budzić obawy. Jednak to nic innego, jak sposób działania słońca, a przecież każdy z nas lubi ciepło generowane przez promienie słoneczne. Promieniowanie podczerwone jest bezpieczne w użytkowaniu i absolutnie nieszkodliwe. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania komfort termiczny jest wyższy niż przy ogrzewaniu tradycyjnym. Ponadto, folie grzewcze na podczerwień odznaczają się prawie 100% sprawnością w zamianie energii elektrycznej na cieplną. To znacznie więcej, niż może zapewnić wodne ogrzewanie podłogowe. Folie grzewcze są także praktycznie bezawaryjne, dlatego producenci oferują nawet dożywotnią gwarancję.

Maty grzejne Warmup

Podłogowy system ogrzewania jest niewidoczny dla oczu. System gwarantuje wygodne użytkowanie i kontrolę ogrzewania podzielną na strefy. Czas nagrzewania dla ceramiki to tylko 10-15 min. Sprawność cieplna jest bliska 100% – to znacznie więcej niż wodne systemy ogrzewania podłogowego. Bezawaryjność instalacji powoduje, że producenci mat oferują długie okresy gwarancji. W połączeniu z energią z fotowoltaiki, system jest bardzo ekonomiczny, zapewniający obniżenie kosztów ogrzewania do zera.

Kable grzejne Warmup

Przewody grzejne Warmup nadają się do montażu w każdym rodzaju podłogi. W zależności do technologi można je zatopić w warstwie wylewki, stosować bezpośrednio w warstwie kleju pod wierzchnią warstwą podłogi lub montować za pomocą systemu DCM-Pro, który chroni powierzchnię podłogi przed uszkodzeniami powodowanymi przez ruch podłoża. Instalacja może działać akumulacyjnie, powoli uwalniając ciepło. Kable grzewcze są szczególnie polecane jako ogrzewanie małych lub nieregularnych pomieszczeń. 

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić!